Siedziba TVP to obiekt biurowy znajdujący się przy ulicy Woronicza 17 u zbiegu z ul. Samochodową w Warszawie. Inaczej nazywany Budynkiem B (wszystkie budynki TVP oznaczone są literami), Wieżą Babel czy Collosseum – ze względu na swój kształt. Spiralna, przeszklona dwunastopiętrowa wieża, wieńcząca gmach, w założeniu miała nawiązywać do kliszy filmowej. Ta forma budzi kontrowersje. Pod adresem bryły padają takie zarzuty jak: naiwne założenie ideowe, pompa, brak umiaru, bezguście, kicz za pieniądze podatników, groteskowa wizualizacja wybujałych ambicji, efekt niewspółmierny do skali zaangażowanych środków.
Inwestycja od samego początku nie miała szczęścia. Powstanie budynku poprzedzały komplikacje. W 1997 r. TVP i SARP zorganizowały konkurs na projekt architektoniczny przekształcenia dotychczasowego kompleksu TVP S.A. Projekt arch. Czesława Bieleckiego z pracowni DiM’84 Dom i Miasto otrzymał I nagrodę.
Po konkursie inwestor żądał zmian funkcjonalnych, przedstawionych we wskazaniach pokonkursowych. Dziewięć miesięcy trwało ustalanie zasad dalszej współpracy pomiędzy inwestorem a warszawsko-paryską ekipą konkursową. W rezultacie zespół DiM-u przejął realizację zlecenia, ograniczonego do budynku B (nowej siedziby Zarządu i głównych anten). Prace projektowe przeciągnęły się do trzech lat.
Realizacja rozpoczęła się w 2001 roku, ale już rok później zbankrutował wykonawca. Inwestycja stanęła na prawie cztery lata. Dokończyła ją firma Mostostal Warszawa. W grudniu 2008 r. zakończono formalności związane z dopuszczeniem budynku do użytkowania przez nadzór budowlany.
Budynek ma jedenaście kondygnacji i 22 110 m2 powierzchni użytkowej. Pod budynkiem i większą częścią placu znajduje się garaż podziemny. Budynek włączony jest mostowymi łącznikami w istniejącą zabudowę. Z jednej strony ma kamienną fasadę, z odwołaniem do klasycznych wzorców, z drugiej – metal i szkło, stanowiące element nowoczesności. Główny hol ma przeszklony dach, doświetlający wnętrze.
W budynku mieszczą się redakcje TVP 1, TVP 2 i TV Polonia, trzy studia i reżysernia, a także m.in. Muzeum Telewizji.
Gmach mieści też siedzibę Zarządu TVP S. A., biuro Prezesa, Biuro Reklamy, Dyrekcje, inne biura, redakcje.
Pokoje administracyjne rozmieszczono na obwodzie rzutu półkola, zaś studia nadawcze usytuowane są w środku okręgu.
Autorami projektu wnętrz są Biuro Projektów Architektonicznych i Budowlanych AiB sp. z o.o. oraz architekt Tomasz Ożarowski. Koszt inwestycji wyniósł 190 mln zł i kilkukrotnie przewyższył początkowy kosztorys.
W listopadzie 2007 roku NIK przeprowadziła kontrolę, w wyniku której uznała, że nakłady finansowe na budynek B zostały niewłaściwie zaplanowane, a przy wyborze wykonawców robót naruszano przepisy. Zarzucono władzom TVP zbyt długi okres realizacji inwestycji i nieprawidłowości finansowe rzędu 53 mln zł.
Arch. Czesław Bielecki tak mówi o trudnej pracy nad projektem: „Parę prostych idei musieliśmy wprowadzać w życie pod władzą sześciu różnych prezesów, którzy raz budowie sprzyjali, a kiedy indziej w ogóle ją ignorowali.”
TVP już kilka lat temu zapowiedziała budowę nowej siedziby dla swoich programów informacyjnych. Nowe budynki mają powstać w miejscu wyburzonego w latach 2014–2015 starego gmachu.